Lepsze Zdrowie w 4 Prostych Krokach!

To najlepszy moment na to, aby zadbać o własne ciało, zdrowie i umysł. Można stosować wiele preparatów i suplementów, jednak dopiero wtedy gdy podejdziesz do tego z głową,  możesz uzyskać oczekiwane rezultaty.

  1. Woda z cytryną – większość ludzi ma zakwaszony organizm. Picie wody z cytryną zaraz po przebudzeniu pomaga przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. To jeden z najzdrowszych nawyków, jaki możesz stosować w swoim codziennym jadłospisie. Cytryny są uznawane za jedne z najbardziej alkalizujących produktów żywnościowych.
  2. Czosnek – nie bez powodu uznawany jest za jeden z najzdrowszych produktów. Pamiętam czas kiedy walczyłem z lekką chorobą. Pomyślałem, że warto sprawdzić czy właściwości jakimi się cechuje czosnek są prawdziwe. Wystarczył 1 ząbek dziennie, aby po kilku dniach poczuć diametralną różnicę. Główne zalety: naturalny antybiotyk, hamowanie rozwoju bakterii, zwalczanie infekcji oraz pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia krwi.
  3. Olej lniany – współczesny rynek doprowadza do dużej przewagi kwasów omega 6 nad omega 3. Nierównowaga pomiędzy nimi powoduje stany zapalne w organizmie takie jak np. nowotwory. Musisz pamiętać, aby kupować tylko sprawdzone produkty. Olej lniany bardzo szybko traci swoje cenne właściwości pod wpływem ciepła, czy promieni słońca. Dodatkową zaletą picia oleju lnianego jest nawilżanie strun głosowych, dzięki czemu nasz głos staje barwniejszy.
  4. Relaks – utrzymywanie prawidłowego poziomu kortyzolu jest kluczowe w przypadku zdrowia Twojego organizmu. Ludzie często nie doceniają wpływu psychiki na ich zdrowie. Czas zmienić to podejście. Czysty umysł, pozytywnie podejście do życia może zmienić nie jednego człowieka. Pamiętaj o optymalnej ilości godzin snu, oraz o takich możliwościach relaksu jak seanse saunowe, masaże bądź stretching relaksacyjny.

W pogoni za wymarzoną sylwetką!
Jakub Majka FitFamily24.pl
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *