https://fitfamily24.pl/

Jak Schudnąć 15 kg w 3 miesiące

jak schudnąć 15kg w 3 miesiące
Odchudzanie jest procesem, który znamy na wylot. Jak każda zmiana, również ta musi być przemyślana i odpowiednio zaplanowana. Osoby otyłe często borykają się z brakiem motywacji, czasu, wiedzy, czy też brakiem wsparcia. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę konkretnych kroków, które powinieneś zrobić, aby skutecznie schudnąć nawet 15 kg w 3 miesiące.
 1. Określ swój cel. Określenie celu jest pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć. Cel musi być konkretny, mierzalny i osiągalny. Nie powinieneś sobie stawiać celów, które są niemożliwe do osiągnięcia, ponieważ tylko to Cię zniechęci. Przykład dobrego celu: “Chcę schudnąć 15kg w 3 miesiące”
 2. Zaplanuj swoją dietę. Dieta jest niezbędnym elementem procesu odchudzania. Powinieneś zaplanować swoją dietę tak, aby była ona zbilansowana i dostosowana do Twoich potrzeb. Kluczowym jest tutaj deficyt kaloryczny, aby organizm dostawał na co dzień mniej kalorii niż potrzebuje do utrzymania swojej obecnej masy ciała. Skonsultuj się z dietetykiem, który pomoże Ci dobrać odpowiednią kaloryczność i  dietę.
 3. Zastosuj odpowiedni trening. Przykładowo 3x w tygodniu po 1h wystarczy, aby osiągnąć cel. Powinieneś zastosować odpowiedni trening, który będzie dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania i skupiał się na redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli chcesz od razu kształtować sylwetkę, to postaw na trening siłowy z ciężarami, z maszynami oporowymi bądź z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała.
 4. Prowadź dziennik. Prowadzenie dziennika pozwala Ci na lepsze zrozumienie swoich nawyków żywieniowych i treningowych. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej zidentyfikować swoje błędy i wprowadzić zmiany. Będziesz monitorował swój progres i motywował się wynikami.
 5. Znajdź wsparcie. Znalezienie wsparcia jest bardzo ważne, ponieważ proces odchudzania (bez wiedzy) jest trudny. Powinieneś znaleźć osobę, której już się to udało. Może to być ktoś z rodziny, twój znajomy bądź MY – FitFamily24 😉
 6. Unikaj niezdrowych przekąsek, słodyczy i alkoholu. Niezdrowe przekąski i słodycze są pełne cukru i złego tłuszczu, które mogą przyczynić się do przybierania na wadze. Zastąp je zdrowymi przekąskami, takimi jak owoce, warzywa czy orzechy. Pamiętaj, że koniec końców i tak to DEFICYT KALORYCZNY decyduje o tym czy schudniesz.
 7. Pij dużo wody. Picie dużej ilości wody jest bardzo ważne dla utrzymania prawidłowej wagi. Woda pomaga usuwać toksyny z organizmu, a także pomaga kontrolować apetyt. Ok 3l dziennie będzie ok!
 8. Jedz małe posiłki. Zamiast jeść trzy duże posiłki dziennie, lepiej jest jeść małe posiłki, a często. Dzięki temu będziesz mniej głodny. Jeżeli nie masz czasu i wolisz postawić na np 3 posiłki dziennie to pamiętaj o deficycie kalorycznym, dzięki niemu osiągniesz swój cel.
 9. Zmniejsz ilość soli i cukru w diecie. Powinieneś ograniczać ich ilość. Zamiast tego, używaj naturalnych przypraw, aby dodać smaku potrawom.
 10. Nie poddawaj się. Proces odchudzania jest jest prosty jeżeli masz dobrze dobraną dietę, plan treningowy i jesteś konsekwentny. Nie powinieneś się poddawać, jeśli nie osiągniesz swojego celu od razu (ponieważ miałeś “kilka wyskoków”). Pamiętaj, że małe sukcesy prowadzą do większych sukcesów. Myśl długoterminowo 😉 kiedy uczyłeś się chodzić, upadłeś wiele razy, a i tak próbowałeś dalej, aż osiągnąłeś swój cel.
 11. Znajdź formę treningu, która Cię interesuje. Aby odchudzanie było proste, musisz znaleźć trening, który sprawia ci frajdę. Będzie wtedy o wiele łatwiej. Może to być przykładowo trening funkcjonalny, aerobowy czy z ciężarami. Dzięki temu będziesz mieć więcej motywacji do treningów i będziesz je traktować jako przyjemność, a nie jako konieczność. Jeżeli jednak zależy ci na “modelowaniu” sylwetki, oprócz odchudzania, to musisz postawić na trening oporowy.
 12. Dostosuj intensywność treningu do swoich możliwości. Nie powinieneś zaczynać od zbyt intensywnych treningów, ponieważ to może doprowadzić do kontuzji. Dostosuj intensywność treningów do swoich możliwości i stopniowo ją zwiększaj. Inaczej możesz bardzo szybko wpaść w przetrenowanie i zniechęcić się do treningów.
 13. Dbaj o dynamiczną rozgrzewkę. Jest niezbędna, aby uniknąć kontuzji i zwiększyć efektywność treningu. Upewnij się, że przed każdym treningiem robisz odpowiednią rozgrzewkę. Poświęć na nią do 10 min.
 14. Zwiększaj obciążenie stopniowo. Aby skutecznie schudnąć, najlepiej zwiększać obciążenie i intensywność treningu stopniowo. Dzięki temu będziesz unikać przetrenowania i będziesz mógł skupić się na poprawie swojej wydolności i siły. To pomoże spalić więcej kalorii 😉
 15. Znalezienie towarzysza do treningów może być bardzo motywujące i pomaga utrzymać regularność. Możecie razem motywować się i osiągać wspólne cele. Jeśli jednak towarzysz treningowy cię rozleniwia, to postaw tylko na siebie.
 16. Znajdź swoją motywację, co jest dla Ciebie ważne i skup się na tym. To pomoże Ci w trudniejszych chwilach. Może to być chęć poprawy zdrowia, poprawy wyglądu czy też poprawy samopoczucia, albo zdobycie partnera? ;). Dlaczego to robisz? Im mocniejsze “Dlaczego” tym łatwiej będzie Ci utrzymać dyscyplinę. To powinno być tak mocne, że ruszysz z miejsca dosłownie w tej sekundzie!
 17. Nie porównuj się z innymi. Porównywanie się z innymi jest bezużyteczne i może prowadzić do negatywnych emocji. Skup się na swoim procesie i postępach, a nie na tym, co robią inni. Porównuj się do siebie z przeszłości, zobacz jaki progres robisz. To pozwala zachować pozytywne nastawienie i motywację.
 18. Bądź łagodny dla siebie, ponieważ nie jesteś idealny i popełnisz błędy. Pamiętaj, że każdy ma swój własny proces i tempo. Ważne jest, aby pamiętać, że porażki są częścią procesu i nie oznaczają, że nie jesteś w stanie osiągnąć swojego celu. Jeżeli dzisiaj nie utrzymałeś diety lub nie zrobiłeś treningu to potraktuj to jak “GRĘ”. W grze, żeby osiągnąć kolejny level, przegrywasz wiele razy! Ale mimo wszystko zaczynasz ją od nowa i dochodzisz do celu. Identycznie jest tutaj, nie udało się dzisiaj, ale wstajesz jutro i po raz kolejny zaczynasz swoją grę. W ten sposób wygrywasz.
 19. Notuj swoje sukcesy, nawet najmniejsze! Pod koniec każdego dnia wylicz nawet najmniejsze rzeczy, które udało ci się zrobić. Nie ma nic gorszego niż wewnętrzna krytyka, zaniża ona twoją samoocenę, poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Osobom o wysokiej pewności siebie oraz poczuciu własnej wartości jest łatwiej osiągać zakładane cele. Zapisywanie swoich sukcesów i dokonanych zadań pozwoli ci złapać mentalnego kopa i uwierzyć, że jesteś w stanie osiągnąć to co sobie zakładasz.
 20. Zastanów się, czy na pewno chcesz schudnąć 15kg w 3 miesiące? To jest 5kg w miesiąc. Jeżeli jesteś osobą z dużą otyłością to oczywiście to dobry pomysł. Natomiast jeżeli masz niewielką nadwagę i zależy ci na tym, aby oprócz schudnięcia również “wymodelować sylwetkę” to nie powinieneś tracić kilogramów w tak szybkim tempie. Dlaczego? Ponieważ oprócz spalenia tkanki tłuszczowej, spalisz również sporo tkanki mięśniowej. A to właśnie mięśnie pozwalają ci ładnie zarysować ciało. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną.
Podsumujmy tytuł artykułu: “Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące?“. Proces odchudzania wymaga przemyślanej diety lub/i treningu. Najlepsze i najszybsze rezultaty daje połączeniu obu z nich. Pamiętaj, że metamorfoza wymaga konsekwencji w utrzymaniu planów min w 80/90%. Ważne jest też, aby mieć realistyczne cele, znaleźć motywację, unikać porównywania się z innymi, być łagodnym dla siebie i znaleźć wsparcie. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej radzić sobie z trudnościami i szybciej osiągniesz cel. Pamiętaj, że każdy ma swoje własne tempo i nie ma jednego idealnego rozwiązania dla wszystkich. Ważne jest, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie i dostosować do swoich potrzeb oraz możliwości.