https://fitfamily24.pl/

Jak Totalnie Odmienić Swoje Ciało!

Czas skończyć z wymówkami. Poznaj sposób, który zagwarantuje Ci świetne ciało. Poznaj prawdę i rozłóż ten proces w czasie. Zmierz się z rzeczywistością i zaakceptuj fakt, że masz pełną kontrolę nad tym jak wyglądasz, oraz jak się czujesz. Poznaj moje sposoby:

– Trening i dieta to nie tylko pasja, to priorytet. Kiedyś rozmawiałem z przyjacielem o tym, że dobieramy pracę do treningu, a nigdy na odwrót. Oczywistym jest, że kariera zawodowa jest ważna. Jednak warto uświadomić sobie zalety jakie płyną z treningu oraz zdrowej diety. Dzięki wysiłkowi fizycznemu wydzielamy endorfiny. Czujemy się lepiej i pozytywniej patrzymy na wszystkie rzeczy dookoła. Zdajemy sobie sprawę, że problemy, którymi się przejmowaliśmy to tak naprawdę błahostki. Zdrowe jedzenie służy nam jako cenne paliwo. Regularne dostarczanie posiłków sprawia, że organizm ma ciągły dopływ energii. Trzeba przyznać, że ludzie, którzy zaczęli regularnie chodzić na siłownie na co dzień czują się dużo pewniej siebie. Poczucie „błogostanu” bardzo pozytywnie przekłada się na efekty w pracy, oraz relacje z otoczeniem.
– Mówiąc slangiem facetów z siłowni „trzymanie michy jest najważniejsze”. Zdziwię Was teraz. Trening jest ważny, ale to dieta jest najważniejsza. Deficyt kaloryczny, czy zaś nadwyżka w przypadku rozbudowy masy mięśniowej jest najistotniejszym czynnikiem w drodze do Twojej wymarzonej sylwetki. Zmuszę Cię do małej refleksji. Jeżeli trenujesz na profesjonalnej siłowni przynajmniej rok, zastanów się co się zmieniło w sylwetce osób, które wtedy trenowały obok Ciebie. Paradoksalnie większość wygląda gorzej, bądź identycznie jak rok temu. Kiedyś zadałem sobie bardzo ważne pytanie, które odmieniło moje życie. Brzmiało ono tak: Skoro trenuję kilka razy w tygodniu i poświęcam już na to czas, to czemu nie zrobić tego na 100%? Poświęcę tyle samo czasu, a efekt mogę mieć wielokrotnie większy. Kilka lat temu ta decyzja odmieniło moje życie. Zmieniłem swoje treningi, oraz plan żywieniowy. Kiedy widzisz efekty jak z każdym miesiącem Twoje ciało się zmienia, a ty przy tym czujesz się zdecydowanie lepiej niż kiedyś, to chcesz aby Twoje życia tak wyglądało już do końca.
– Nie trenujemy tylko po to, aby „napompować” swoje ciało. Pamiętam czas, kiedy nie miałem pojęcia o tym jak rozwijać prawdziwą muskulaturę. Robiłem dzień w dzień jak największe ilości pompek, czy podciągnięć na drążku ciesząc się, że moje ciało po dwóch tygodniach wygląda całkowicie inaczej. Mój uśmiech z twarzy szybko zanikał, kiedy „pompa mięśniowa” też znikała. Po czasie zrozumiałem, że to stała progresja rozwija mięśnie. Nie wystarczy sobie robić pompki, czy machać jak największą ilość powtórzeń sztangą. Gdyby tak było, każdy by wyglądał jak model z okładki Men’s Health’a. Dlatego trening musi być indywidualnie dobrany i z góry zaplanowany z stałą progresją ciężarową.

Te trzy elementy zapewnią Ci trwałą metamorfozę Twojego ciała. Trening i dieta stają się dla Ciebie priorytetem, już nigdy nie powiesz „nie mam czasu”. Trzymanie kalorii zapewni Cię, że idziesz w dobrym kierunku. Natomiast stała progresja obciążeniowa będzie ciągle rozwijać Twoje mięśnie.

W pogoni za wymarzoną sylwetką!
Jakub Majka FitFamily24.pl
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *