Jak pić więcej wody? Kilka prostych sposobów dla każdego

Większość z nas, już od najmłodszych lat jest uczona, że woda jest bardzo ważna. Pomimo tego, często nie wypijamy jej wystarczająco dużo, przez co borykamy się z takimi problemami jak: tycie, zmęczenie, problemy z trawieniem, nadciśnienie czy wysuszona skóra. Zatem jak polubić się z wodą na stałe?

  • Przywitaj dzień szklanką wody z cytryną

Wypicie takiej mikstury przede wszystkim nawodni Twoje ciało po nocy, dając przy okazji kopa układowi pokarmowemu, który teraz z łatwością będzie trawił spożyte pokarmy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z między innymi z zaparciami.

  • Pobierz aplikację na telefon

Jeżeli jesteś typem osoby, która nie rozstaje się ze swoim telefonem, ściągnij aplikację, która będzie systematycznie przypominać Ci o wypiciu wody. Jest ich całkiem sporo. Przetestuj, która będzie Ci odpowiadać najbardziej.

  • Noś przy sobie butelkę wody

Idąc na spacer, uczelnię, czy do pracy, zawsze miej przy sobie butelkę wody. Oczywiście nie musisz dźwigać 1,5l butli przez cały dzień. Weź mniejszą, przecież zawsze możesz dokupić kolejną za rogiem. Dobrym rozwiązaniem są też butelki filtrujące, które możesz napełnić w kranie do pełna.

  • Urozmaicaj smak

Jeśli nie lubisz pić samej wody, dodaj do niej owoce, warzywa lub zioła. Taki prosty trick sprawi, że będziesz pić ze smakiem, bez zmuszania się. Dobrym połączeniem są: cytryna + mięta, ogórek + mięta, pomarańcza + grejpfrut, ogórek + truskawki + natka pietruszki. Kombinacji jest mnóstwo, więc z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

  • Weź duży kufel wody przed telewizor

Oglądając telewizję, często robimy coś machinalnie, zatracając się w tym zupełnie. Z pewnością nie raz zjadłeś całą paczkę chipsów oglądając swój serial, gdzie normalnie miałbyś ją na kilka dni. Tak samo zrób z wodą. Nalej duży kufel wody i trzymaj go blisko siebie. Gwarantuje, że mimowolnie wypijesz cały przed końcem seansu.

Pamiętaj, by nie poddawać się na początku. Z każdym dniem Twój nawyk picia wody staje się silniejszy. Minie kilka tygodni i zauważysz, że nie potrzebujesz już większości z tych tricków, by wypić odpowiednią ilość wody.

W pogoni za wymarzoną sylwetką!
Joanna Majka FitFamily24.pl
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *