Jak wrócić do treningów

W sporcie czy to amatorsko czy zawodowo uprawianym największe znaczenie ma regularność. To ona zapewnia nam wysportowaną sylwetkę i kondycję. Ale niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie miał przerwy w trenowaniu. Nawał pracy, ciąża, nieplanowane sytuacje życiowe, choroba czy kontuzja to tylko część powodów przez które przestajemy trenować. A gdy wszystko już wróci do normy, jak wrócić do treningów?

Jak wrócić do treningów

Powroty nigdy nie są łatwe. Oczywiście im krótsza była przerwa, tym łatwiej będzie Ci wrócić. Nie zniechęcaj się jednak, jeśli masz na koncie dłuższą lub naprawdę długą przerwę ( a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, bo nigdy nie jest za późno!). Jak wrócić do treningów? Zacznij od lżejszych ćwiczeń, takich jak: zdrowy kręgosłup, stretching & mobility, pilates, FBW (Full Body Workout dla początkujących). W tej pierwszej fazie powrotu (lub startu) najważniejsza jest prawidłowa technika podczas wykonywania ćwiczeń. Najważniejszymi mięśniami, które musisz wzmocnić są mięśnie stabilizujące, czyli: mięsień poprzeczny brzucha, przepona i mięsień wielodzielny. To one odpowiadają za prawidłową postawę, czy naszą koordynację.

Trening personalny – dlaczego warto?

Warto wybrać się na trening personalny, bo znacznie szybciej osiągniesz swój cel. Na zajęciach grupowych ilu podopiecznych, tyle różnych celi do osiągnięcia, a trening jest tylko jeden. Nie da się dogodzić wszystkim w tym samym momencie.

“Przecież mogę sam lub trenować z YT”. Jasne, farbować włosy też możesz filmików jest sporo, jednak wiemy jak to się może skończyć :). Podczas ćwiczeń bez trenera, nikt nie zwróci uwagi na poprawność wykonywanych ćwiczeń, Twoje wady postawy, nikt nie weźmie pod uwagę Twoich kontuzji, predyspozycji, nie dobierze właściwego obciążenia, nie poprawi uchwytu, itd.

Od jakich zajęć grupowych najlepiej zacząć, jeśli trening personalny jest poza zasięgiem?

Początkowo trening o mniejszej intensywności w zupełności Ci wystarczy. Ilość treningów w tygodniu stopniowo zwiększaj, nie zaczynaj od trenowania 5 razy w tygodniu. Daj sobie czas. Zaufaj trenerowi i słuchaj swojego organizmu. Bo chyba nie chcesz tuż po powrocie wybrać się na kolejny urlop w trenowaniu tym razem z powodu jakiejś kontuzji? Z czasem zwiększysz intensywność, obciążenie i częstotliwość wykonywania treningu. A wtedy pozostanie Ci tylko czysta radość i endorfiny po każdym treningu.

Zapraszamy do naszego studia treningowego. Prowadzimy także treningi on-line 🙂
A może szukasz dietetyka? Dobrze trafiłeś!

E-mail: biuro.fitfamily24@gmail.com
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *