4 Sposoby Na Skuteczną Metamorfozę

Wakacje coraz bliżej, a do formy daleko! To nie walka z ciężarami, to walka z samym sobą! To od Ciebie zależy jak będziesz wyglądać za kilka miesięcy. Być może brakuje Ci motywacji, być może nie wiesz jak tego dokonać. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem 4 sposoby na motywację, które odmienią Twoje ciało raz na dobre.

 1. Ustal cel – wiele osób nie wie dokładnie co chce osiągnąć. Brzmi to błaho, ale kiedy zapytasz osoby trenujące na siłowni co chcą zrobić z własnym ciałem najczęściej mówią tylko ogólnie. Chcą schudnąć, bądź przytyć. Ewentualnie chcą się czuć lepiej. To podejście odbiera cały potencjał, który drzemie w człowieku. Cele muszą być mierzalne, jeżeli chcesz je osiągnąć.Przykład:
  Chcę schudnąć – źle
  Schudnę 4kg w 2 miesiące – dobrze
 2. Krótkoterminowe cele – nawet kiedy wiesz co chcesz osiągnąć, to często nie wiesz jak tego dokonać. Do tego służą krótkoterminowe zadania do wykonania. Jeżeli je wykonasz w 100%, to dzięki nim jesteś pewien, że dostaniesz swój wymarzony efekt.Przykład:
  Schudnę 4kg w 2 miesiące, jeśli:
  będę codziennie jadł/a np. 1500 kalorii (w przypadku kobiet)
  będę trenował 3x w tygodniu np. trening FULL BODY WORKOUT +  30 min CARDIO
 3. Ogłoś swój cel – jedną z najlepszych metod na wytrwałość jest ogłoszenie bliskiej rodzinie, bądź znajomym co tak naprawdę chce się osiągnąć. Możesz dodać prośbę, aby osoby te regularnie dopytywały się jak Ci idzie i trzymali nad Tobą twardą rękę. Jestem pewien, że zrobisz wszystko, aby dotrzymać słowa. Głupio by wyszło, jeżeli byś tego nie zrobił, prawda?
 4. Bądź wytrwały – nie wystarczy tylko chcieć, aby wyglądać tak jak się tego pragnie. Jeżeli tak by było, to każdy wyglądałby jak model z czasopisma fitness’owego. Chcieć, a czynić coś w tym kierunku, to dwie cholernie duże różnice. Postaw swój pierwszy krok, cele już masz. Teraz zacznij działać i wytrwaj do końca. Pomimo przeszkód, które napotkasz na drodze to gwarantuję Ci, że jeżeli się nie poddasz to zdobędziesz ciało o jakim zawsze marzyłeś! Masz moje słowo!

W pogoni za wymarzoną sylwetką!
Jakub Majka FitFamily24.pl
Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *